" />
Media Go - hratky s multimedii | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Monday, 29. June 2009
Multimedialni nastroj z dilny Sony se rozhodne povedl, prinasim poznatky z testovani aplikace s modelem W995


 

V unoru byl na veletrhu MWC v Barcelone predstaven vlajkovy model pro letosni rok, tedy Sony Ericsson W995. Spolu s nim byla take predstavena aplikace Media Go, ktera mela slouzit pro bezproblemovy prenos multimedii. Nedavno se mi tato multimedialni masinka dostala do rukou a tak jsem ji mohl se zminenou aplikaci hned otestovat.

Tip: Aktualni verzi Media Go 1.1 muzete stahnout ze stranek Sony Ericssonu (119 MB)

V zakladnim baleni Sony Ericssonu W995 nalezneme mimo samotneho pristroje, sluchatek HPM-77, nabijecky, datoveho kabelu a 8 GB pameÂťove karty Memory Stick Micro take prave CD s PC Suite a aplikaci Media Go. Nejdrive jsem si myslel, ze bude Media Go integrovana do jiz zavedeneho PC Suite, nakonec jsou to dve odlisne aplikace, coz je mozna dobre. Pro vseobecnou spravu dobre poslouzi PC Suite, o prenos souboru se postara Media Go.

1~40.jpg 2~37.jpg 3~35.jpg
 
Po vlozeni CD do mechaniky nasleduji obvykle instalacni kroky, musime potvrdit souhlas se smlouvou a jde se na vec. V prubehu instalace se postupne instaluje prehravac QuickTime 7.6 a take se updatuje Flash Player. Za chvili mame nainstalovano a muzeme se podivat na zakladni nastaveni programu. Nejprve je nutne urcit zakladni knihovnu pro multimedialni soubory (standardne slozky s obrazky, videi a hudbou v umisteni C://Users/Uzivatel/), ktera bude urcena pro zdrojove soubory ke kopirovani a jako misto pro vlozeni cilovych souboru z telefonu. Pro mene anglicky znale je skoda, ze aplikace nenabizi lokalizaci do cestiny, presto si myslim, ze anglicke pojmy lze i bez znalosti jazyka rychle pochopit. V horni liste se skryvaji prikazy na tvorbu noveho playlistu, SensMe playlistu ci obrazkoveho alba, najdeme zde i ovladani multimedialniho prehravace. Nastaveni mnoho voleb nenabizi, presto ocenuji, ze se vsazi na jednoduchost. Program lze zobrazit v minimalizovane podobe, nebo lze zviditelnit dodatecne hudebni panely ci ekvalizer.

10~18.jpg 11~17.jpg 4~33.jpg 5~32.jpg
 
V levem sloupci nalezneme po spusteni mistni knihovnu (Library), ktera se deli na hudbu, videosoubory, podcast a fotografie. Špatne prenesene ci nezname typy souboru jsou zahrnuty do slozky Ostatni. Pri pripojeni Sony Ericssonu W995 k pocitaci pres USB kabel musime zvolit rezim Prenos medii. Pote se stejne jako pocitacova knihovna zobrazi zvlas pameova karta v telefonu a jeho interni pame. Program automaticky zjisti v uloznych prostorech mista zabrana multimedii, generuje nahledy a pote v jednotlivych sekcich zobrazi potrebne soubory. V nastaveni kazdeho pripojeneho zarizeni nalezneme moznost zmeny nazvu, vytvoreni rezervy (napr. kolik mista musi na karte minimalne zustat) nebo synchronizaci playlistu a podcast. Zde take mame moznost nastavit predvolby pro prevod hudby a videa. Pokud totiz budeme chtit do telefonu nahrat pro nej nekompatibilni format, automaticky se prevede, coz je velmi dobra zprava. Nemusite tedy hledat nejake specialni aplikace tretich stran, ale mame tu vse v jednom. Muzeme si zvolit prevod pro vsechna nahravana media a lze nastavit format (u hudby MP3 a AAC) a kvalita (usporna, vysoka kvalita, velmi vysoka kvalita). Empetrojky, ktere jsem prevadel svou kvalitu nezmenily ale AVI soubor serialu Big Bang Theory (175 MB) byl automaticky konverzovan do MP4 zhruba za 15 minut. Byl jsem mile prekvapen, protoze se prevedl rovnou i s titulky. Kopirovani souboru bezi na pozadi, takze nezdrzuje od prace, mezitim muze uzivatel hledat a spoustet dalsi soubory.

7~26.jpg 16~9.jpg 17~7.jpg 15~9.jpg

Vestaveny prehravac si poradi mj. i s fotografiemi, pokud je chceme videt, spousti automatickou prezentaci fotek s casovym rozestupem peti sekund. Škoda, ze nelze nastavovat efekty prechodu nebo zmenit casovy interval. Velmi vyuzivanou funkci bude jiste import fotografii z telefonu do pocitace. V nem si lze vytvorit ruzna fotoalba, do kterych budeme chtit prevest snimky. Nevim proc, ale musime je nejdriv nakopirovat do knihovny a az pak je lze presunout do pozadovaneho alba. V pripade obrovske knihovny to muze byt docela problem. Ve vsech sekcich lze soubory radit podle nekolika kriterii, obrazky napr. podle typu na fotografie, obaly alb nebo jine obrazky.

12~16.jpg 18~8.jpg 13~12.jpg
 
Hudebni soubory vyuzivaji technologie SensMe od Sony Ericssonu, muzeme vytvaret klasicke playlisty, jak je zname, nebo SensMe playlisty. Tedy podobne jako v telefonu jsou skladby vmestnany do soustavy souradnic se svemi osami, podle velikosti kruhu muzeme do playlistu vlozit skladby dle nasi nalady. Pri prochazeni hudby v jakemkoliv zdroji jsou zobrazeny nahledy alb, skladby muzeme hodnotit, je u nich zobrazena nalada i tempo. Zajimava je rovnez i moznost primeho ripovani skladeb z CD do pocitace, v databazi Gracenote jsou pak nalezeny informace o interpretovi daneho alba, v jiz prevedenych muzete obal alba rucne vyhledat. Ve sve podstate tak muzete zaroven ripovat, prehravat hudbu, nechavat aktualizovat hudbu, pridavat soubory do knihovny nebo nahravat soubory do nekolika zdroju najednou – a to vse v jedne aplikaci. Škoda jen, ze nebyl prohlizec obrazku integrovan bokem, fotky by mohly jit prohlizet i pri zapnute hudbe ci videu. Nemusite se ostychat pripojit k pocitaci fotoaparat, i ten vam aplikace zobrazi jako dalsi knihovnu vcetne vsech jeho fotografii.

8~25.jpg 9~22.jpg 14~12.jpg
 
V aplikaci je mozne dostat se primo na webove stranky Fun & Downloads, odkud lze zakoupit do telefonu ruzny multimedialni obsah, cekal jsem automaticke stazeni pres aplikaci do telefonu, ale aspon ma Sony Ericsson do dalsich verzi na cem zapracovat. Co se stability tyka, nekolikrat mi prestala aplikace odpovidat, kdyz jsem chtel do knihovny pridat slozku s videi. Samotny uzivatelsky manual popisuje jeste nekolik chyb, ktere se mohou stat, se zadnou dalsi jsem se vsak nesetkal. Aplikace me dostala svoji intuitivnosti a jednoduchosti, nemusim nic nastavovat a prece si muzu do telefonu v nejvyssi kvalite prenest video i s titulky nebo AAC hudbu v pomeru uspory mista/kvality. Vysledna podivana a poslech na W995 opravdu stoji za to.

Podporovane multimedialni formaty:

Zvuky: AAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
Video: AVI (DivX, XviD, MJPEG), MPEG-4 AAC & AVC, QuickTime Movie, WMV
Obrazky: GIF, JPEG, PNG, Targa, TIF, BMP 


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
. Autor: FoXo Datum: 2009-07-05 10:48:14
Ahoj.Muzete mi porait jak tam dostat titulky?Nebo v jakem formatu musi byt?Mam je zvlast ve slozce filmu,ale v telefonu se nezobrazi.Funguje s C510.Diky
Autor: MartinChroust Datum: 2009-07-01 18:01:43
To je dobra zprava, jsem stejneho nazoru, aplikace je opravdu uzitecna a prehledna
Autor: NortySP Datum: 2009-07-01 15:07:19
Skusal som to s G502 a ide to perfektne...dobry program....a myslim ze to pojde zo vsetkymi A2.
Autor: MartinChroust Datum: 2009-06-30 15:44:51
To momentalne nemam jak vyzkouset, rekl bych ale ze bude pracovat i s jinymi telefony od Sony Ericssonu. Napriklad mi chodi korektne s XPERII v rezimu ActiveSync
. Autor: NortySP Datum: 2009-06-30 11:36:57
Da sa to pouzit aj s inymi A2 telefonmy??Napriklas s G502??

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >