" />
Sony Ericsson IM502 - zmenime vzhled a ubereme funkcnost (recenze) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Jozef Cmar   
Saturday, 26. September 2009
Sony Ericsson uz pred nekolika lety predstavil velmi netradicni prislusenstvi - ministativ IPK-100. Ten se mi natolik libil, ze jsem nevahal, nepujcil jsem si jej na recenzi, ale rovnou jsem si jej zakoupil. Male rozmery a vysoka variabilita byly hlavni duvody, pro ktere jsem pominul i trochu vyssi cenu. Po dlouhe dobe se nyni na trh dostal nastupce puvodniho modelu a je jim ministativ IM502. Jak se ale muzete presvedcit v nasi dnesni recenzi, novejsi vzdy nutne neznamena lepsi.
9~61.JPG 8~64.JPG 7~62.JPG 5~68.JPG


Hned pri predstaveni ministativu IM502 si nove zarizeni ziskalo muj veliky zajem, ktery pretrval az do doby, kdy jsem jej ziskal na recenzi. Jak uz jsem zminil v uvodu clanku, jsem majitelem predchoziho modelu IPK-100, takze jsem byl logicky zvedavy, kam Sony Ericsson tento vyrobek posunul. Uz pri predstaveni jsem ale z tiskovych fotografii nabyl dojmu, ze IM502 spise doplni stavajici nabidku prislusenstvi, nez ze by mel plnohodnotne nahradit model IPK-100. Ten se totiz vyznacoval vybornou variabilitou, kterou u IM502 postradam a marne hledam.



Hlavnim duvodem, pro ktere jsem kdysi IPK-100 poridil, byla trojice velmi pevnych a skvele tvarovatelnych nozicek. Stativ se tak dal polozit temer kamkoliv a velmi dobre se prizpusobil temer jakekoliv situaci. Model IM502 na to jde jinak. V zavrenem stavu byste ani nehadali, ze se jedna o stativ. Vsechny tri nozky v nem totiz tvori maly pekny kvadrik s malym zavitem na horni strane. Teprve po vysunuti nozicek zjistite, ze se jedna o ministativ. A prave styl vysouvani a cely koncept ministativu je tim duvodem, proc za puvodnim modelem tento zaostava. Jelikoz se nozky stativu otaci vlastne na sroubu, da se s nimi pohybovat pouze v jedne rovine. Ackoliv to mozna na prvni pohled neprijde jako velika nevyhoda, omezeni je to znacne. Zatimco u puvodni modelu jsem si nozky nastavil behem par vterin, u IM502 mi to trva dele a vzhledem ke konceptu stativu obcas nastane i situace, kterou proste vhodne nevyresi vubec. V tele stativu se nachazi odnimatelny drzak, ktery staci nasroubovat na zavit a pres ktery pak muzete pripojit vas mobilni telefon, v mem pripade jsem na testovani pouzil model C510, jelikoz ma konektor vhodne umisteny na boku pristroje. Mozna jsem si neceho nevsiml, ale nezjistil jsem, jak pripojit telefon se standardne umistenym konektorem, tedy vespod. Prvni model to mel resene velmi jednoduse a hlavne funkcne, novinka timto nedisponuje. Pokud jsem nekde neco prehledl, napiste mi do komentaru pod clankem, rad se poucim. Stejne jako u prechazejiciho modelu se i tentokrat da pripojit i klasicky digitalni fotoaparat, vzhledem k nizsi stabilite noveho modelu to ale prilis nedoporucuji, predevsim pokud mate vetsi a tezsi fotoaparat.



Sony Ericsson IM502 me zklamal a potesil zaroven. Zklamala me mensi variabilita, nez na jakou jsem z predchazejiciho modelu IPK-100 zvykly. Take vzhled mi prijde sice velmi technicky, uz ale ne tak decentni a prijemny, jako u predchoziho modelu. Vse je ale o penezich a prave zde je hlavni vyhoda noveho modelu. Ten totiz stoji pouze 220 kc vcetne DPH, takze si jej muze poridit skutecne kazdy. Starsi model byl radove drazsi a nenaslo by se moc zakazniku, kteri by do maleho stativu chteli investovat tolik penez. Sony Ericsson IM502 se tak zameri predevsim na ty uzivatele, kteri nepotrebuji maximalni variabilitu modelu IPK-100, ale oceni spise tretinovou cenu ve srovnani s puvodnim modelem. A ja verim, ze takovych zakazniku nebude malo. Za nizkou cenu ma IM502 co nabidnout.

Sony Ericsson IM502 si muzete zakoupit na oficialnim e-shopu Sony Ericsson

4~64.JPG 3~65.JPG 1~66.JPG 10~62.JPG

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >