" />
Swiss manager Pro - svycarsky nuz utoci i na Satio (recenze) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Martin Chroust   
Thursday, 28. January 2010
Asi nejlepsi spravce spustenych aplikaci pro chytre telefony je opet v kurzu, tentokrat ve verzi pro S60 pate edice. Jak vypada svycarsky nuz v praxi?



Swiss Manager od vyvojarske spolecnosti Cellphonesoft musi velmi dobre znat kazdy (minuly ci aktualni) uzivatel Symbianu UIQ3 na telefonech M600i, P990i, W950i, W960i ci P1i. Zavirat spustene aplikace, sledovat volne prostredky systemu, uvolnovat RAM a v neposlednim pripade take prochazet skryte disky a slozky - to byly vice nez vitane funkce. Aplikace se nyni dockala i sveho prepracovani na Symbian S60, tedy konkretne si ji ukazeme na modelu Satio. Eim ho obohati a co mi naopak u aplikace chybi?

Scr000204~0.jpg Scr000206.jpg Scr000207.jpg Scr000209.jpg Scr000208~0.jpg Scr000227.jpg Scr000226.jpg    

Po instalaci aplikace a jejim uspesnem zaregistrovani mate pred sebou silny nastroj pro spravu telefonu, ktery deli svou cinnost do tri zalozek. Jen dodam, ze je aplikace v anglictine, presto neni problem ani, u anglictiny neznalych, pochopit, co ktera volba znamena. V prvni zalozce se nachazeji Programy, v ruznych slozkach muzete prochazet, spoustet nebo ukoncovat programy na pozadi, popr. i ty skryte. Protoze ale ve vetsine pripadu nevite, co ktera aplikace dela, radeji bych se do vypinani nahodnych aplikaci nepoustel. Pres Swiss Manager take muzete zapinat vestavene ci doinstalovane aplikace, takze mate vse po ruce v jednom uzivatelskem rozhrani. Pokud se vam u Satia nechce nic hledat hluboko v podnabidkach, jednoduse si sjedete jednotny seznam a najdete co potrebujete. Pokud je dana aplikace (tim myslim i dilci cast systemu, napr. Media, Kalendar, Pruvodce Wi-Fi, apod.) spustena, je za ni uvedeno, jakou cast operacni pameti si pro sebe zabira. Pro jeste rychlejsi vyrizovani potrebnych veci je zde i slozka poslednich spustenych aplikaci.

Scr000213.jpg Scr000215.jpg Scr000216.jpg Scr000217.jpg Scr000218.jpg Scr000219.jpg Scr000220.jpg

Stiskem klavesy Function vyvolate nabidku, kde je mozno ukoncit vybranou aplikaci, vsechny najednou, popripade procistit pameÂť. U kazde aplikace je mozno individualne nastavit, zdali se ma ukoncit v pripade cisteni pameti, popr. ji muzete pridat do slozky oblibenych aplikaci. Vpravo dole se pak zobrazuje aktualni volna operacni pameÂť, po jejim stisku se zobrazi tabulka s nejdulezitejsimi systemovymi informacemi. Hlidat si aktualni RAM byl problem hlavne u Symbianu UIQ3, pro me je hlavni prednosti ikona rychleho pristupu k aplikaci, ktera defaultne zobrazuje aktualni cas,vyuziti pameti RAM, procesoru, disku ci kapacitu baterie. Snazil jsem se najit takove misto, aby ikona ve vsech moznych nabidkach nezavazela, nakonec jsem ji umistil tesne pod zalozku zkratek, nebo chcete-li, temer presne nad polozkou Zabava v hlavnim menu. I kdyz si ji muzete personalizovat takrka podle vasich predstav (vcetne formatu ikony, poctu indikatoru ci pouzitych barev), diky upravam, ktere Sony Ericsson v systemu provedl nebude ikona na plose pruhledna, jako v jinych zobrazenich. Po jejim stisku se zobrazi kontextove menu, kde muzete procistit pameÂť, spustit oblibene aplikace nebo prochazet naposledy spustene.

Scr000222.jpg Scr000221.jpg Scr000223.jpg Scr000225.jpg Scr000229.jpg Scr000228.jpg Scr000230.jpg

Druhou zalozkou je polozka System. Nic jineho, nez ne zcela presne shrnuti systemu v kostce, od ni necekejte. Treba u pouziteho ARM procesoru je uvedeno 206MHz, pricemz bezpecne vime o tom, ze je procesor taktovan na frekvenci 600MHz. Ve slozce Features se dovite i takove veci, ze Satio podporuje ekvalizer nebo QWERTY klavesnici, systemove to asi podporovano bude, jen ta implementace chybi. Nemuze chybet ani prehled vsech pameti s volnym mistem, pameÂť RAM nebo aktualni nepretrzita doba provozu telefonu bez vypnuti. Posledni zalozkou je spravce souboru, ve kterem si muzete prohlednout disky C (interni pameÂť), Z (ROM), E (pameÂťova karta) nebo D (IRam). Upozornuji, ze je system na pameti ROM (read-only memory), takze muzete systemove soubory maximalne zkopirovat na kartu a prohlednout, zadne zpetne nahravani do disku Z neni mozne. Kazdopadne si myslim, ze se jedna o velmi slusnou alternativu k defaultnimu spravci souboru.

Celkove jsem s aplikaci spokojen. Dokaze uvolnit pameÂť RAM nekolika jednoduchymi kroky, vy jen zvolite vycisteni pameti a ona se o to postara na pozadi. Mel bych ale jedinou vytku, pokud by SwissManager nahradil defaultniho spravce spustenych aplikaci, ke kteremu se dostanete dlouhym stisknutim prostredni klavesy, byl by pristup k aplikaci jeste vice zjednodusen. Umi to i HandyTaskman, takze je podle me skoda, ze tuto moznost vyvojari nevzali v potaz. Kazdopadne si muzete na webu vyvojare stahnout trial verzi na vyzkouseni, za plnou verzi pak zaplatite 20 USD, tedy v prepoctu 370 Kc, coz za takovy program rozhodne neni premrstena cena.


Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: CooperG Datum: 2010-01-28 18:05:00
Dobra recenze, ale tech 206 MHz ukazuje i X-plore.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >