" />
Sony Ericsson M600i: prvni z nove rady (recenze) | Tisk |  Email
Sdileni:
Linkuj.cz!
Jaggni to!
pošli na vybrali.sme.sk
Facebook
Oldrich Mladek, Martin Chroust   
Thursday, 20. July 2006
Sony Ericsson M600i je prvnim telefonem s operacnim systemem Symbian 9.1 a grafickou nadstavbou UIQ 3.0, ktery vyrobce pripravil pro letosni rok. Telefon je uplne jiny, nez na co jsme byli doposud zvykli na komunikatorech rady P. Je dost dobre mozne, ze si telefon zamilujete, ale take to muze skoncit presne opacne. Tak tedy jak?

 
 
 Nejdulezitejsi vlastnosti telefonu:
 
- operacni system Symbian 9.1 s grafickou nadstavbou UIQ 3.0
- QWERTY klavesnice
- tlousÂťka 15 mm a vaha 112 gramu
- Memory Stick Micro(M2)
- dotykovy displej s rozlisenim 240 x 320 bodu
- podpora UMTS siti
 
Podrobnou specifikaci novinky naleznete v nasem katalogu na teto strance
Kompletni fotogalerii M600i pro zmenu zde
 
 
takto vypada baleni a obsah
Vzhled 
 
Pri prvnim pohledu vas jiste zaujme jeho velikost. Na komunikator je opravdu maly. Rozmery 107 x 57 x 15 mm jsou prijemne, predevsim vsak tlousÂťka zaslouzi obdiv. Telefon dobre padne do ruky i do kapsy. Temer ho ani neucitite, coz je dobre.
 
 
 
Tvarove vsak Sony Ericsson neexperimentoval. Jak se rika, v jednoduchosti je sila. Ano, tvarove jde o kvadrik zaobleny na vsech ctyrech hranach. Vse jednoduche, ucelne. U tohoto pristroje, se zamerenim na podnikovou sferu, to je vice nez vhodne. Telefon se prodava ve dvou barevnych provedenich, cerne a bile. Zpocatku vsak bila verze bude mene dostupna. Jedinym drobnym zpestrenim jsou modre doplnky v podobe mrizky reproduktoru a oba konce stylusu (tuzka pro ovladani na dotykovem displeji).
 
 
 
 Dominantou pristoje je dotykovy displej s rozmery 40 x 52 mm. Pod nim se tisni dalsi zajimavost: miniaturni QWERTY klavesnice, kdy kazde tlacitko je zdvojeno do tvaru kolebky. Diky tomu leva cast klavesy funguje napriklad pro pismeno Q a prava pak pro W. Mezi klavesnici a displejem naleznete jeste maly obdelnik s oznacenim telefonu. Urcite tohoto mista vsak vyuziji operatori pro sve customizacni popisky.
 
 
 
Na levem boku objevime hlavni ovladaci prvek pro ovladani jednou rukou Jog Dial (ovladaci kolecko). Tomu chybi dva zname smery, a to k sobe a od sebe. Vsem, co jsou zvykli na puvodni modely rady P (P990i ma stejny Jog Dial jako M600i), to bude jiste z pocatku asi trosku vadit. Ja vsak nemel problemy. Pod nim nalezneme tlacitko zpet (drive pohyb Jog Dialu od sebe). Stylus sem byl pridan tez, opet zmena oproti minulym modelum (ty mely stylus vzdy na pravem boku). Ovladaci tycinka drzi opravdu pevne, nemam strach ze by se mohla samovolne uvolnit. Uvidime po delsim pouzivani. Sony Ericsson vsak u tohoto modelu vcelku nepochopitelne nepridal do baleni dalsi nahradni dotykove pero, coz se mi prilis nelibi. To, ze stylus ztratite, se proste muze stat.
Na boku pravem se nachazi mala krytka slotu pro karty Memory Stick Micro (zatim az do 1 GB). Pristup ke karte je vsak velice zapusteny. Bez pomoci stylusu ji jen tezko dostanete ven. Navic praci stezuje stale se vracejici krytka. Nad ni se nachazi tlacitko se znakem @, ktere funguje pro spusteni internetoveho prohlizece. Pokud vam to nevyhovuje, lze jednoduse premapovat na jinou funkci (omezeny vyber, nelze priradit cokoliv, to jiste vyresi nejaka externi aplikace pozdeji).
 
 
 
Ve spodni casti objevime standardne  Fast Port pro nabijeni / pripojeni prislusenstvi / propojeni s PC pomoci USB kabelu (ten je soucasti baleni), mikrofon a dva otvory pro poutko (neni soucasti baleni).
Na vrsku pristroje je k videni pouze sklicko infraportu (vedle nej cervena indikacni dioda signalizujici pouze vybiti baterie) a velice titerne tlacitko Power. To mohlo byt opravdu o neco vetsi.
A zada eMka ozdobil pouze hlasity reproduktor, konektor pro externi antenu (zaklopeny krytkou) a logo Sony Ericssonu.
 
 
 
Prostredi UIQ 3.0 (software)
 
Telefon je osedlan novou verzi operacniho systemu Symbian 9.1 s grafickou nadstavbou UIQ 3.0. Co to znaci pro uzivatele? Tak zajiste nejake to plus, avsak i minusy se najdou.
Zacnu tedy nejprve zapory: na nove verzi operacniho systemu nefunguji zadne aplikace vytvorene pro starsi generaci Symbianu. Toto je v soucasne chvili asi jedine, za to vsak dost zasadni minus. Postupem casu vsak bude tato nevyhoda mizet. Jiz nyni jsou totiz nektere aplikace predelane na nove modely. Napriklad jde o Advanced Call Manager, AudiblePlayer (prehravac streamovane hudby), Chess (sachy), HandyDay, HandySafe (trezor), HandyExpense , IMPlus (ICQ), IntelliGolf (Java), Moipocket Reader (ctecka e-knih), QuadraPop, SlovoED (slovnik), Vijay3D (vyborny golf), Speereho Voice Translator nebo treba Wayfinder (navigace). Navic tyto aplikace a hry najdete na pribalene pameÂťove karte v podobe demoverzi.
 
Plusy: podpora ruznych rozliseni displeje (prozatim 240 x 320 bodu)
         moznosti grafickeho ztvarneni celeho systemu
         ovladani jednou rukou na vyssi urovni, nez tomu bylo drive
         jednoduchost celeho systemu, pochopi snad uplne kazdy (vyzkouseno na nekolika jedincich, kteri se nikdy nesetkali s operacnim systemem v telefonu)
 
 
 
Pri zapnuti telefonu je potreba nejakou dobu vydrzet pro nabehnuti systemu. Zde zmenu nehledejte. Pouze uvodni animace se prehraje konecne naprosto plynule. Po odkliknuti par uvodnich nastaveni se objevi kyzena obrazovka.
 
 
 
 Vychozi zobrazeni displeje je velmi prehledne. Šipka vlevo otevre rychle volby pro nastaveni telefonu ci aktivaci prenosovych sluzeb (IrDA, Bluetooth). V pravem hornim rohu nalezneme ikonu Spravce ukolu, zde jsou zobrazeny posledni nebo prave bezici aplikace, mezi nimiz je mozno prepinat nebo je ukoncovat - jedna se o pravy multitasking, ktery se ve smartphonech od Sony Ericssonu v tomto provedeni objevil poprve. Pod nazvem operatora nalezneme polozku Dnes, ktera indikuje ukoly, upominky kalendare, zmeskana volani, neprectene dorucene zpravy a po nabidnutem nastaveni e-mailove schranky take dorucene e-maily.
Ve spod nalezneme pet velkych ikon rychlych voleb. Standardne je nastaven adresar, kalendar, hovory (zmeskane, prijate, volane), zpravy (SMS, MMS, e-maily, Push e-maily, synchronizovane slozky a menu). Pokud vam rozvrzeni nevyhovuje, vse staci zamenit dle vaseho prani nebo dle toho co pouzivate nejcasteji. 
 
 
 
Hlavni menu je maticove, standardne s deviti ikonami. Avsak je mozne pridavat dalsi slozky a ikony stejne jako u Series60 od Nokie. Menu lze pro prehlednost zobrazit jako seznam. Ikony jsou graficky povedene, neanimovane. Oznacena ikona je vzdy znatelne vetsi nez ty okolni. 
 
 
 
Spravce ukolu je nyni soucasti operacniho systemu. Zobrazi vsechny spustene ci naposledy pouzite aplikace, mezi kterymi je mozno prepinat a nebo je uzavirat. Z tohoto zobrazeni je take mozno vstoupit do hlavniho menu nebo do zakladniho zobrazeni (Nabidka Aktivita). U spustenych aplikaci navic vidite, jakou cast pameti telefonu prave zabiraji. Spravci souboru jsem priradil tlacitko se znakem @, kdy jsem docilil jeste pohodlnejsiho ovladani jednou rukou.
 
 
 
Adresar vyuziva vnitrni pameÂť telefonu, nemusite se tedy obavat ze by se nejaky kontakt "nevlezl" do seznamu. Kontakty jsou vicepolozkove, ulozite opravdu vse potrebne. (adresy, e-maily, www stranky, tel. cisla, poznamku, fotografii, melodii, hlasove vytaceni, narozeniny, vyroci, atd). Preneseni mezi W810i a M600i probehlo bez problemu. Vase fotografie kontaktu se neobjevi v zadnem adresari telefonu, jsou primo soucasti jednotlivych kontaktu. Lze zobrazit take nahled kontaktu, ve kterem vidite prehledne veskere ulozene informace o dane osobe(podobne jak to jiz ma i nove model K800i).
 
 
 
Zpravy se na telefonu mohou psat tremi zpusoby. Jednim z nich je psani na QWERTY klavesnici. Zpocatku to je jiste nezvyk, ale kazdym dnem je psani rychlejsi. Napriklad s preklepy je to otevrene, ja s timto neduhem nemel problem, kolegove v redakci jiz s miniaturnich tlacitek tak odvazani nebyli. Napriklad na P990i se mi tak pohodlne nepise, ale myslim, ze vse je jen otazkou zvyku. Stisk klaves je bez odporu, jisty, pracuji zatim bez vetsich problemu. Nyni ale zminme softwarove psani. Dalsim ze zpusobu je totiz psani pomoci virtualni klavesnice - chcete-li psat na telefonu i ze zacatku rychle, pak piste jenom dotyky perem na displej. Chcete-li si vyzkouset neco noveho, je zde pro vas pripraveno rozpoznavani znaku pro psani perem na dotykovem displeji (majitele rady P dobre znaji). Zpusob psani je znamy, mala pismena pisete do spodni casti displeje, pod stredovy trojuhelnicek, chcete-li psat velka, musite nejvyssi caru pismena protahnout az na cerny geometricky utvar. Pro psani cisel postaci uzky pruh nad touto cernou sipkou. Rozpoznavani znaku je na dobre urovni, nejisty pocit mam jen z psani pismene "i", jeho napsani se mi zatim nepovedlo, i kdyz jsem psani znaku nastudoval v manualu. Zatim se vsak s timto druhem psani seznamuji. Bohuzel takto nelze psat pismena s hacky krom pismene "s".
 
 
 
 
 
Organizacni funkce se az na vyjimky ukryvaji v sekci nastroje. Kalkulacka vyuziva cely displej, ale nepodporuje priority - nevadi, muze byt nahrazena doinstalovanou vedeckou kalkulackou. Stopky jsou ve stejnem formatu, jak je zname z ostatnich "nesymbianovych" telefonu Sony Ericsson - nabidnou az devet mezicasu. Mimo casovace zde dale nejdeme konvertor(vyzna se v hodnotach vzdalenosti, objemu, hmotnosti, teploty, rychlosti, plochy a meny) nebo nastaveni o case (telefon vam bude hlidat cas ve dvou nezavislych mestech a automaticky nabidne buzeni 3x denne pro vstavani, cas obeda a cas spanku - samozrejme, ze tyto budiky lze editovat ci povolovat). Budik nedokaze plnit svou funkci ve vypnutem stavu.
Pro dalsi cast organizacnich funkci musime zavitat do sekce Kancelar v Menu telefonu. Zde najdeme balik aplikaci Quickoffice, ktery dokaze otevirat, editovat a vytvaret soubory *.doc (Quickword) nebo *.xls (Quicksheet). V textovem procesoru lze vyuzit mnoha formatovani textu, v tabulkovem procesoru lze vyuzit komfortu funkci, ktere zname z Excelu (Suma, Funkce, atd.). Tuto dvojici jeste doplnuje prohlizec dokumentu ve formatu *.pdf. Nesmime zapomenout ani na kalendar, jemuz je v Menu telefonu vyhrazena jedna cela polozka. Nechybi mi tu naprosto nic, vse je prehledne, nastavit lze upozorneni, opakovani, misto, poznamku. Synchronizace probehla taktez bez problemu.
 
 
 
 
 
  
Spravce souboru najdeme v sekci Nastroje. Na displej se vejde v jednu chvili az osm slozek. Pri detailnejsim zobrazeni ve slozkach lze videt maximalne ctyri soubory (v zavislosti na typu souboru). Samozrejmosti je vytvareni novych slozek, jejich editace, presouvani souboru nebo zobrazeni volneho mista, jak v pameti telefonu, tak i na karte M2. Na pameÂťove karte jsem nalezl slozku fotoaparat, do ktere se vsak zadne snimky z fotoaparatu ukladat nemohou - M600i jej nema, a proto mi zarazeni teto slozky na pameÂťovou kartu pripada vicemene podivne.
 
 
 
 
Schemata jsou obsazena snad ve vsech telefonech Sony Ericsson, tak ani u modelu M600i nemohou chybet. V telefonu jsou prednastaveny ctyri zakladni: Default, Ambient, Tranquil, Vibrant. Pokud vas omrzi, je mozno do telefonu stahnout dalsi prostrednictvim kabelu, Bluetooth nebo infraportu. Bohuzel ty zakladni mi neprijdou prilis povedena, tesim se na vytvory zkusenych tvurcu.
 
 
 
 
 
Prehravac medii ma v menu take samostatnou sekci. Je rozdelen na polozky Video a Hudba. Video lze prehravat ve formatech 3GP a MP4. Telefon nemel problem s prehranim videa prekonvertovaneho pro Sony Playstation Portable o celkovem datovem toku cca 860 kbps pri triceti snimcich za vterinu. Naprosto plynule, bez naznaku zpomaleni. Samozrejmosti je prehravani ve fullscreen modu (klavesnice je vpravo - radeji bych vsak uprednostnil opacnou polohu, jelikoz M600i pri polozeni na tuto stranku nestoji a to diky vycnivajicimu kolecku Jog Dial). Hudebni prehravac je velmi propracovany. Vesmes jde o prehravac znamy z Walkman telefonu prizpusobeny pro dotykovy displej s pozmenenou grafikou a bez typicke oranzove barvy. Lze zobrazit i booklet daneho alba. Ke zlepseni hudby nabizi telefon az jedenact moznosti nastaveni ekvalizeru, vcetne funkce MegaBass. Pri prehravani se na uvodni obrazovce telefonu v ramecku strida nazev skladby s pomerem odehraneho a zbyvajiciho casu skladby.
 
 
 
Na cem to vse bezi (hardware)
 
V teto kapitole bych se rad venoval hardwarove strance telefonu. Telefon vam bude fungovat ve trech GSM pasmech (900/1800/1900 MHz) a UMTS  na frekvenci 2100 MHz. 3G siÂť se chlubi moznosti videotelefonovani, avsak v tomto modelu neni obsazena. Telefon totiz nedisponuje zadnou kamerkou (z duvodu moznosti pouzivat pristroj v podnikove sfere, kde telefony s fotoaparatem jsou zakazany). Dle prezentace Sony Ericssonu by videohovory mely fungovat alespon jednostranne, tedy kdy vidite volaneho, ale obracene nikoliv. Bohuzel toto se nam potvrdit nepodarilo.
 
 
 
S pouzitymi frekvencemi souvisi i datova komunikace. Se svetem se lze propojit pomoci GPRS (4+2 timesloty) nebo pres UMTS (max. 386 kbps). EDGE ani HSDPA neni bohuzel podporovano. Mnohe zamrzi predevsim prvne jmenovana technologie. Pro vyuziti eMka na maximum vsak doporucuji UMTS site, bohuzel ty zatim nejsou u nas prilis rozsireny (pouze O2). Datova komunikace je u tohoto modelu dulezita, pokud stahujete rozmernejsi prilohy e-mailu, chcete sledovat streamovane video, surfovat po internetu zjistite, ze GPRS neni tou idealni pohotovou technologii.
 Pro lokalni spojeni napriklad s PC poslouzi Bluetooth ve verzi 2.0 (vcetne podpory AD2D profilu - Bluetooth stereo handsfree), klasicky infraport nebo USB kabel s podporou USB Mass Storage. WiFi pripojeni bohuzel necekejte. Byla by to prilis silna konkurence pro model P990i (mimo WiFi take obsahuje 2 MPx fotoaparat).
 
 
 
Spojeni pres Bluetooth s PC i jinymi telefony je naprosto bezproblemove, stejne plati i pro IrDa a USB.
Ulozny prostor je rozdelen na 80 MB (po prvnim spusteni 62 MB volnych) vnitrni pameti a az 1 GB vnejsi v podobe pameÂťove karty Memory Stick Micro (M2). V baleni dostanete pouze 64 MB kartu. Pouzivate-li telefon i jako MP3 prehravac, doporucuji koupit rovnou 1 GB verzi. Karty lze jiz dnes sehnat v cenove relaci 1 200,- Kc nebo jen o malo vyse. PameÂť RAM (pro beh aplikaci) ma velikost 14,6 MB (volna po zapnuti). Mozna si reknete ze to je na dnesni dobu malo (nektere komunikatory maji i 128 MB), opak je vsak pravdou. Spustene aplikace zabiraji casto desitky az stovky Kb. Nektere vyjimky i 1,6 MB, ale tech je velmi malo. Zatim jsem objevil pouze jednu vestavenou hru (vynikajici golf) s 1,3 MB a nebo spustenou JAVA aplikaci. Napriklad JIMM (pro komunikaci pres ICQ) zabira 1,6 MB. To je vsak zapricineno spustenim casti systemu ktera je bezne vypnuta a umoznuje spousteni JAVY.
 Kdekdo by si pomyslil: A co spotreba energie? Mohu vas ujistit, ze vydrz je vice nez dobra. Neni problem byt na prijmu i ctyri dny s moznosti stazeni nekolikrat za den postu, kratkeho posurfovani po internetu vcetne nekolika hodin na ICQ. To vse v GSM siti. U UMTS tomu muze byt jinak, bohuzel nemam vyzkouseno.
 
 
 
Dalsi postrehy aneb co jsem nezaradil jinam
 
M600i slouzi stale i pro telefonovani. ÂŽadne novinky se zrejme jiz konat nemohou, proto neni co dodat. Zvuk je cisty, bez jakychkoliv ruchu, hlasitost dostatecna. Hlasity reproduktor na zadni strane dokaze velice dobre prozvucit mistnost, nestalo se mi ze bych neslysel prichozi hovor nebo SMS/e-mail. 
 M600i rozhodne neni vhodna pro caste stridani karet SIM. Vlozeni do sachty pod baterii je bezproblemove, avsak vyjmuti vyzaduje cvik. Nejprve povysunete smerem k sobe kovovy suplicek, ten nasledne opet zavrete, ale karty SIM se nedotykejte. Nasleduje nekdy i dlouha "operace" a casto se podari ji zasunout zpet do telefonu. 
Ovladani jednou rukou je pouzitelne, nektere operace vsak bez kliknuti na displej stale neprovedete. Nastesti neni potreba vytahovat stylus, staci ,,Âťapnout'' prstem. Potrebne ikony jsou umyslne vetsi. Nemel jsem tedy zadny problem napriklad v preplnenem autobuse.
 Pokud si nejste jisti nebo nevite, zda eMko ma radio, mohu potvrdit ze nikoliv. To je doprano pouze vyssim modelum, P990i a W950i. 
 
 
 
Zaver
 
Sony Ericsson M600i mne velice zaujal jak po strance designove, tak i funkcni. Fotoaparat v mobilu temer nepouzivam, radeji uvitam QWERTY klavesnici. Tato je na prvni pohled zvlastni, ale po tydennim pouzivani musim konstatovat: Pro me bezproblemove psani. VyÂťukavat/psat znaky stylusem neni moji domenou. Displej se mi take zamlouva, je dostatecne velky, ale zaroven jeste jemny. Jen citelnost na slunci by mohla byt lepsi. Vsude jinde staci bohate podsviceni na 50%.
Telefon nosim vzdy po kapsach a proto me oslovila velice prijeme velikost a hmotnost. Takto si predstavuji idealni komunikator. Malicko me mrzi absence WiFi konektivity (WiFi acess point mam doma), avsak jde to zvladnout i bez ni.
Myslim ze eMko opravdu dostoji svemu zamereni na zpravy. Opravdu pouzivani e-mailu pro mne nebylo nikdy jednodussi a prijemejsi. V podnikove sfere vykona velky kus prace a usnadni mnoha lidem komunikaci, predevsim tam kde nechteji nebo nesmi pouzivat fotomobily. Jiz nyni se tesim s cim me Sony Ericsson prekvapi v teto nove modelove rade, ktera je pro praci stvorena.
 
 
 
Obsah baleni: Krom samotneho telefonu najdete v baleni USB kabel (DCU-60), nabijecku (CST-60, v novejsich balenich bude CST-61), stereo sluchatka (HPB-60), CD se softwarem, kartu M2 64MB (od Sony), stylus (pouze jeden!) a baterii BST-33 (900mAh).
 
Dalsi pohled:
Martin Chroust: galerie M600i v bile barve zde.
 
Sony Ericsson M600i me zaujal hlavne svym vzhledem, ktery je mezi smartphony bezkonkurencni. Pri jeho koupi jsem se rozhodoval mezi jeho dvema barevnymi variantami. Zvolil jsem bilou variantu; bila barva totiz dle meho nazoru umocnuje designove pojeti pristroje. Na M600i jsem prechazel z Walkmanu W800i a musim pripustit ze se mi na Symbian prechazelo velmi dobre (doposud jsem s operacnim systemem nemel zadne zkusenosti). Sony Ericsson M600i nabizi opravdu vse, co by prilakalo „novacka“ mezi symbianove telefony,  smartphone jsem plne ovladal jiz po deseti minutach, prilozeny manual jsem ani neotevrel. QWERTY klavesnice me na prvni pohled chytla, tlacitka jsou presna a s pevnym stiskem, na tuto netradicni klavesnici si vsak lze zvyknout – staci jen chvilka trpelivosti. Zatimco zkousim psat na kolebkove klavesnici, nejvic mi k ruce prirostlo dotykove pero a virtualni klavesnice, zvlaste pri psani textovych zprav. Co se tyce ostatnich funkci, tak mam vyhrady jen k obcasnym chybam telefonu a v nekterych pripadech jeste ne uplne doladeneho firmwaru. Co mi naopak hodne vadi, je, ze na displeji nevidite jako sporic hodiny. Pri zamknute klavesnici nevidite ani zmeskane udalosti, ty se objevi az po odemceni klavesnice (vse lze ale provadet tlacitkem pro navrat na boku telefonu). Celkove me Sony Ericsson M600i velmi zaujal, lze u nej vzdy najit neco noveho a bude-li neco uzivateli chybet, ma moznost si danou vec doinstalovat. Aplikaci zatim neni mnoho, ale je jiste, ze s pribyvajicim casem se budou objevovat jak houby po desti.
 
 

Komentáře
Příspěvky vyjadřují názory uživatelů a nejsou nijak redigovány.
Vyhrazujeme si však právo příspěvky odstraňovat.
Autor: JulioMartinez Datum: 2007-08-22 13:29:03
ahoj v teto recenzi jsem se docetl ze SE m600i ma PROZATIM rozliseni displeje 240x320 znamena to ze se rozliseni da zvisit a potom jeste ze se da to rozliseni menit rozumel jsem tomu spravne
. Autor: Troublemaker Datum: 2007-05-15 09:22:58
Zdravim, chci se zeptat na pry "problematickou" hlasitost a kvalitu zadniho reproduktoru a take na spatnou citelnost displeje na slunci? Jsou to podle me, 2 dost dulezite veci a jelikoz premyslim o koupi tohoto modelu, tak je pro me odpoved dost zasadni. Diky moc za odpoved.... :)
. Autor: kristian162 Datum: 2007-05-02 10:47:56
ja si ho tiez chcem kupit....precital som toho az az..a z kopec mobilov o sonyericssonov som sa rozhodol prava pre tento...nakolko uz vlastnim sony-cko....su to tie naj telefony...LUBIM VAAAS :grin
. Autor: toolak Datum: 2007-03-02 21:04:19
Eago vsichni 
chci si koupit m600, uz jsem precetl dost ruznych recenzi takze jakz takz prehled mam. Jak o plusech tak i minusech. Beru je...ale co mne zaujalo: pomerne dost casto se objevuje kritika na neprilis velikou hlasitost reproduktorku ktera je pry "znatelna" trebas v MHD.  
Jake mate zkusenosti? Je to fakt tak mizerny? 
A jeste jedna vec: tady v ty recenzi padla zminka o tom ze pri vyple klavesnici se neukazuji udalosti. Prosim o upresneni. Jak je to treba s anonci doslych sms ci propaslych hovoru? 
Dik ;)
. Autor: Rector Datum: 2007-01-16 18:09:24
Muzete prosim potvrdit ci vyvratit necitelnost displeje? Je to opravdu tak zle? diky
. Autor: SEPozitiv Datum: 2006-10-14 12:02:38
Zdravim, v M600i a P990i mi chyba Full textove vyhladavanie v kontaktoch. V P900, 910 velmi vyborna vlastnost.  
 
Keby sa to dalo nejako nahlasit do SE.  
:(
. Autor: MartinVagner Datum: 2006-10-09 07:22:32
Oficialni seznam neni mozne sehnat, muzeme jen sami vysledovat novinky, ktere se snazime posbirat...
. Autor: SEPozitiv Datum: 2006-10-08 10:08:21
Zdravim, je niekde zoznam a popis zmien u novych FirmWare pre SE? 
Dakujem
. Autor: Anonym Datum: 2006-09-09 19:03:13
nevite nekdo zda se da do neho nahrat navigace tom tom? diky
. Autor: feroj Datum: 2006-09-08 11:33:31
SE ma strasne predrazene vsetk co ponuka k telefonom dodatocne... :(
. Autor: fsvi Datum: 2006-07-20 22:11:31
Psani "i" je velice jednoducha vec jako na PDA doporucil bych proto nejprve napsat svislou carku a nad ni udelat tecku. Mam tento postup vyzkouseny i na M600i a funguje. Psani na display je velmi podarene a oproti PDA jsem zaznamenal naproste minimum preklepu, kdo je tatko naucen psat myslim, ze na M600i bude asi nejrychlejsi v psani s bezne velkymi (muzskymi) prsty je psani na qverty utrpeni.
Autor: shark Datum: 2006-07-20 16:28:16
ten pridavnej fotak je zajimavej napad...ale popravde, radsi bych uvital nejakej novej model ( treba m650 s integrovanym fotakem) 
pridavnej je preci jenom starost navic. vzit si ho dneska ho sebou nebo ne...? 
ale aspon neco by bylo...
. Autor: Woodstock Datum: 2006-07-20 09:48:19
Hmm.. co synchronizace? Jaky protokoly podporuje? SyncML popripade nejaky dalsi? (ActiveSync). Co vse lze synchronizovat?
. Autor: jarda Datum: 2006-07-20 07:13:47
Jinak ten displej na slunicku je fakt tragedie, diky tomu tohle zarizeni jsem mel jen jeden den. Doufam, ze na tom nebude P990 stejne... :sigh :sigh
. Autor: Kaizr Datum: 2006-07-20 04:09:10
Konecne recenze! 
Jelikoz ma slozku fotoaparat,tak by me zajimalo jestli Sony E nahodou nepride s pridavnym fotakem - treba 3mega :grin  
Urcite by to bylo zajimavy

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
< Předch.   Další >